Materiály

 

Všechny naše produkty jsou vyráběny z prvotřídních materiálů. Používáme jak tradiční přírodní tkaniny, jako je bavlna nebo vlna, tak speciální vlákna např. s technologií nanovlákenných membrán či se speciální vodě a špíně odpudivou úpravou Hydrophobic Extreme. U oblečení šitého na zakázku si navíc můžete vychutnat naprostý luxus v podobě látek s fragmenty diamantů, zlata nebo lazuritu. 

 

Textilie s membránou z nanovláken

Nanovlákenné membrány zajišťují ty nejlepší komfortní vlastnosti bez jakýchkoliv kompromisů, ať už se jedná o vynikající paropropustnost, 100% větruodolnost či hydrostatickou odolnost. Veškeré materiály jsou vyráběny v České republice a prochází velmi náročnými testy. Na lamináty s nanovlákennou membránou se používají syntetické i přírodní textilie (bavlna, vlna), z těchto materiálů vyrábíme na míru bundy a vesty.

 

Více o nanovláknech

Díky unikátní nanovlákenné struktuře s průměrem vláken do 150nm má nanovlákenná membrána o 20 000 000 pórů na 1 cm2 více než mikroporézní membrány a díky tomu je nanovlákenná membrána schopna docílit unikátních vlastností, kterým nemohou konkurovat žádné jiné membrány na světě. Není žádným tajemstvím, že nanovlákenná membrána je velmi podobná lidské pokožce a díky tomu se může pochlubit extrémně vysokou paropropustností, neboli schopností odvádět tělesnou vlhkost od pokožky člověka do vnějšího prostředí. Navíc je 100% větruodolná s extrémní hydrostatickou odolností.

 

Veškeré tkaniny či pleteniny, které jsou slaminovány s nanovlákennou membránou, jsou opatřeny úpravou Hydrofobic Extreme.

 

Textilie s nanoúprava Hydrophobic Extreme

Jedná se hydrofobní a oleofobní úpravu textilií. Na povrchu se vytvoří tenká vrstvička nanočástic, a tím vznikne extrémně vodoodpudivý a oleofobní povrch. Nejen, že na oblečení neulpí voda, ale především špína jako např. káva, víno a další nečistoty. Bavlnu s nanoúpravou Hydrophobic Extreme používáme při výrobě kalhot. Materiály s touto úpravou jsou rovněž pečlivě testovány a vyráběny v České republice.

 

Více o Hydrophopic Extreme

Principem Hydrofobic Extreme úpravy je, že se každé jednotlivé vlákno obalí tenkou vrstvou nanočástic. Výsledkem je extrémně vysoká úroveň hydrofobní a oleofobní úpravy, která nedá vodě, vínu, kávě nebo mastnotám žádnou šanci, aby ulpěly na povrchu textilie, a tu znečistily, či dokonce poškodily. Tím je docílen tzv. samočistící efekt, který mají např. listy lotosu.

 

Na rozdíl od běžných hydrofobních, či oleofobních úprav nedochází k ucpávání mezivlákenných pórů, a tím ke zhoršení odvodu vlhkosti od pokožky těla skrz textilii. Navíc je možné upravené povrchy prát či čistit běžnými čisticími prostředky a je vědecky prokázáno, že životnost úpravy Hydrofobic Extreme je oproti materiálům ostatních výrobců minimálně 4krát delší.

 

Přírodní tkaniny značky Scabal

Scabal je nejen značka s dlouholetou tradicí a historií, ale především záruka té nejvyšší kvality. Pro tkaní dokonalých látek je nezbytný pečlivý výběr těch nejlepších surových materiálů, jedná se o čistou česanou vlnu merino, kašmír, hedvábí, mohér, vikuňu apod. Díky jedinečné nabídce této belgické společnosti Vám můžeme zajistit i unikátní materiály pro nejnáročnější klienty, jako je například látka s fragmenty diamantů. Z luxusních tkanin Scabal šijeme oblečení na zákazku.

 

Více o materiálech Scabal

V průběhu let se Scabal stal předním světovým výrobcem tkanin špičkové kvality pro nejprestižnější krejčovské salony a prodejce textilu. Krédo Scabalu je: „Nikdy nesnížíme náklady, pokud jde o materiály". Pouze ty nejlepší materiály umožní výsledky a pohodlí hodné jména Scabal. Příjemné na dotek, vybraný styl, jemné vzory, výrazné barvy a tradiční výroba, to je charakteristické pro tkaniny nabízené společností Scabal.

 

Dalšími silnými stránkami je neustálé zlepšování se ve výzkumu a návrzích. Ve společnosti pracují pouze vysoce kvalifikovaní zaměstnanci, což zabezpečuje, že každá fáze výroby je v rukou specialistů. Navíc díky k tomu, že se jedná výhradně o vlastní výrobu Scabalu, je nepřetržitě zajištěna vysoká úroveň kvality a kontrola probíhá po celou dobu výrobního procesu, tedy „od ovcí až do obchodu :-)“.

 

Společnost Scabal také vyvíjí velmi speciální látky založené na výběru unikátních a nejluxusnějších vláken. Patří sem vůbec nejkvalitnější vlna nebo nejjemnější vikuňa vlna a novinky jako jsou látky s fragmenty zlata, diamantů a lapisu lazuli (lazuritu) nebo látka s aromatem orchideje. Z výjimečných tkanin Scabal šijeme oblečení na zákazku. Výrobní proces těchto mimořádných textilií je výsledkem kombinace nejnovějších technologií a ruční řemeslné výroby. Látky značky Scabal Vám poskytnou skutečný luxus.

 

Funkční úplety

Funkční úplety Vám poskytují nejvyšší pohodlí díky působení hned několika účinků najednou. Speciální vlákna zajišťují okamžitý odvod vlhkosti od těla, antibakteriální efekt eliminuje prostřednictvím částic stříbra bakterie a zápach a UV efekt chrání před nežádoucím zářením. Navíc se jedná o lehké materiály s vynikající termoregulací. Tedy ideální řešení pro polo trika. Všechny používané úplety jsou vyráběny v České republice a podrobeny testům.

 

Více o funkčních úpletech

Každé mikrovlákno úpletu drážkami okamžitě odvádí vlhkost od pokožky do celé plochy úpletu a do vyšších vrstev ošacení. Jedná se o speciální high tech vlákna (Coolmax all season), která jsou při výrobě tvarovaná do vícelaločných příčných profilů, díky kterým mají několikanásobně větší povrchovou plochu a dosahují dokonalého transportu nadbytečné vlhkosti.

 

Působením antibakteriálního prostředku dochází k zamezení bakteriálního dýchání, je porušena buněčná membrána a narušena syntéza buněčné stěny a tím je zničena buňka bakterie a zabráněno dalšímu množení. Úplet s tímto efektem má také antiseptické (dezinfekční) a dezodorační (proti zápachu) vlastnosti.

 

Antibakteriální účinek je zajištěn látkou na bázi stříbra. Částice stříbra jsou rozmíchány ve hmotě, ze které jsou vyrobena polyesterová mikrovlákna. Tento efekt je trvalý a nemůže být narušen praním.

 

Merino vlna

Jedinečnost vlny spočívá v jejích přírodně technických vláknech se složenou bílkovinnou strukturou, která jí dodávají řadu unikátních vlastností. Ať se jedná o čistou vlnu nebo je s příměsí syntetických látek, mezi její přednosti patří například prodyšnost, přirozená termoregulace, antibakteriální účinky, měkkost nebo pohodlí při nošení.  Používání vlny je navíc také šetrné k životnímu prostředí, vlna je produkována přírodním růstem ovčího rouna, které se každý rok obnovuje. Merino vlna patří mezi vlnu nejvyšší kvality. Prvotřívní Merino vlnu používáme na výrobu našich polo trik.